Narodowe Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
09 września 2019
Wizyta w NCBC Janusza Różyckiego
Pan Janusz Różycki, syn wybitnego polskiego matematyka i kryptologa Jerzego Różyckiego, który w 1932 r. - wraz z zespołem - złamał szyfr Enigma, gościł dziś w Narodowym Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni.


Wizyta związana była bezpośrednio z rozpoczętą procedurą nadania NCBC imienia Jerzego Rożyckiego.

 

Pan Janusz Różycki jest wybitnym florecistą, dwukrotnym polskim olimpijczykiem (reprezentował nasz kraj na olimpiadach w Rzymie i Tokio - odpowiednio w latach 1960 i 1964), a także drużynowym wicemistrzem świata z Gdańska, dwukrotnym brązowym medalistą z Turynu i Buenos Aires; indywidualnie zdobył także mistrzostwo Polski, wicemistrzostwo i brązowy medal. To także aż siedmiokrotny drużynowy mistrz Polski we florecie i szabli (z zespołem Legia Warszawa).

 

W 2013 r. został odznaczony medalem Kalos Kagathos dla wybitnych sportowców.

 

Podczas wizyty pana Janusza Różyckiego Dyrektor NCBC gen. bryg. Karol Molenda zaprezentował oryginalny egzemplarz maszyny szyfrującej Enigma z Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki, film poświęcony historii urządzenia przygotowany przez Wojskowe Biuro Historyczne, a także najdłuższy w Europie mural historyczny znajdujący się na murze otaczającym NCBC w Legionowie.

Zapraszamy do obejrzenia Filmu: 

Dołączona galeria zdjęć: Wizyta w NCBC Janusza Różyckiego
generuj pdf
Kontakt

Narodowe Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni
Rakowiecka 2
00-909 Warszawa
tel. 261865705
fax. 261865710
sekretariat.ncbc@mon.gov.pl

    
  • BIP
Jednostki Podporządkowane