Narodowe Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
13 sierpnia 2019
Święto Wojska Polskiego w NCBC
Święto Wojska Polskiego, przypadające w 99 rocznicę Bitwy Warszawskiej 1920 roku zgromadziło licznie na uroczystej zbiórce w dniu 12 sierpnia 2019 r. żołnierzy i pracowników Narodowego Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni oraz zaproszonych gości.


 

Podczas uroczystości uczczono wielkie zwycięstwo oręża Wojska Polskiego, a także przypomniano heroizm tamtych dni, który dziś nie tylko jest źródłem patriotycznych treści, ale wyznacza wzór poświęcenia, odwagi i pozostaje drogowskazem w służbie współczesnych żołnierzy. Zgodnie z ceremoniałem wojskowym zbiórkę rozpoczął meldunek Dowódcy uroczystości, po którym nastąpiło wprowadzenie sztandaru wojskowego oraz odtworzono hymn narodowy.

W okolicznościowym wystąpieniu Dyrektor NCBC gen. bryg. Karol Molenda nawiązał do dorobku poprzednich pokoleń i zwycięstwa w Bitwie Warszawskiej 1920 roku, a także do współczesnych wyzwań stojących przed Wojskiem Polskim. Zgromadzonej kadrze i pracownikom Centrum podziękował za codzienną, ofiarną służbę i pracę, a także złożył serdeczne życzenia sukcesów zawodowych i osobistych.

List Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka, skierowany do uczestników spotkania, odczytał osobiście Sekretarz Stanu w MON Tomasz Zdzikot.

Minister skierował do żołnierzy i pracowników NCBC następujące słowa:

„(…) Z okazji Święta Wojska Polskiego, całej kadrze i pracownikom Centrum dziękuję za wysiłek podejmowany na rzecz bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni. Jestem także wdzięczny za Państwa zaangażowanie naukowo-badawcze i wdrożeniowe oraz za rozwój nowych kierunków oraz technik działania.

Kilka miesięcy temu postawiłem Państwu bardzo istotne zadanie – sformowanie wojsk obrony cyberprzestrzeni. Patrząc na Państwa dotychczasowe zaangażowanie oraz umiejętności, mogę być spokojny, że formowanie nowego rodzaju wojsk zostało powierzone w dobre ręce.

Odznaczenia i awanse, które otrzymujecie są dowodem, że Państwa działania na rzecz bezpieczeństwa cybernetycznego są doceniane, a Centrum dysponuje ludźmi o najwyższych kwalifikacjach i umiejętnościach. Są także wyrazem wdzięczności za zaangażowanie, które wkładacie w pracę oraz podziwu dla profesjonalizmu, z jakim wykonujecie swoje zadania. (…)”

Zgromadzeni w siedzibie NCBC oficerowie, podoficerowie oraz pracownicy otrzymali przyznane im medale państwowe i resortowe oraz wyróżnienia, które wręczył Minister Tomasz Zdzikot oraz Dyrektor Centrum wraz z Zastępcami.

Uroczystość zakończyło wykonanie pamiątkowej fotografii.

Dołączona galeria zdjęć: Święto Wojska Polskiego w NCBC
generuj pdf
Kontakt

Narodowe Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni
Rakowiecka 2
00-909 Warszawa
tel. 261865705
fax. 261865710
sekretariat.ncbc@mon.gov.pl

    
  • BIP
Jednostki Podporządkowane