Narodowe Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
31 stycznia 2020
Polsko-koreańska współpraca w dziedzinie cyberbezpieczeństwa
Wymiana doświadczeń oraz możliwości dalszego rozwoju współpracy w dziedzinie cyberbezpieczeństwa były głównym tematem spotkania wiceministra obrony narodowej Tomasza Zdzikota z wiceministrem obrony narodowej Republiki Korei Południowej – Jungsup Kimem. W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele Narodowego Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni oraz Departamentu Nauki i Szkolnictwa Wojskowego MON.


W trakcie rozmów podsumowano wieloletnią współpracę pomiędzy Polską i Koreą Południową w obszarze bezpieczeństwa i obrony, w trakcie której zawarto m.in. umowę regulującą ochronę wojskowych informacji niejawnych (Warszawa 2009) oraz współpracę w dziedzinie obronności (Seul 2013).

 

Wiceszef Ministerstwa Obrony Narodowej Republiki Korei podziękował za gorące przyjęcie w Polsce oraz zaprosił Sekretarza Stanu w MON do udziału w Seoul Defense Dialogue 2020 – jednej z największych platform dialogu o bezpieczeństwie w Azji Wschodniej.  

 

W trakcie spotkania stronie koreańskiej przedstawione zostały założenia oraz projekty MON realizowane w ramach programu CYBER.MIL.PL, uruchomionego w lutym 2019 r., który jest kompleksowym podejściem do kwestii zwiększenia bezpieczeństwa państwa i obywateli w cyberprzestrzeni. Omówiono także funkcjonujące w obu państwach rozwiązania służące zwiększaniu zdolności sił zbrojnych do podejmowania działań w piątej domenie operacyjnej, a także pozyskiwania na potrzeby wojska czołowych specjalistów z tego obszaru oraz rozwiązań służących podnoszeniu ich kompetencji.

 

Delegacja Korei Południowej uczestniczyła także w spotkaniu roboczym w siedzibie Narodowego Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni w Legionowie z przedstawicielami Kierownictwa oraz kadry i pracowników NCBC.

Dołączona galeria zdjęć: Polsko-koreańska współpraca w dziedzinie cyberbezpieczeństwa
generuj pdf
Kontakt

Narodowe Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni
Rakowiecka 2
00-909 Warszawa
tel. 261865705
fax. 261865710
sekretariat.ncbc@mon.gov.pl

    
  • BIP
Jednostki Podporządkowane